Sık Sorulan Sorular

KANADA DIŞINDA KANADA EĞİTİMİ ALAN ÖĞRENCİLER İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Türkiye’deki bir Kanada menşeili bir okulda eğitim almak çocuğumun Kanada’da yerleşik bir okulda eğitimine devam etmesini garanti edebilir mi?

Hayır. Bu şekilde reklam yapan bir okul doğruyu söylememektedir.

Kanada’ya yerleşirseniz,çocuk ya da çocuklarınız yaşadığınız bölgedeki devlet okuluna kayıt olma hakkına sahip olacaktır. Çocuklar, seviyelerinin tespiti için yerel okul yönetimi tarafından değerlendirilecek ve test edilecektir. Biz, Maple Bear müfredatı ile eğitim görmüş çocukların Kanada sisteminde uygun yere yerleştirilmelerinde bir sorun olmayacağı inancındayız.

Pekiyi üniversite eğitimi konusu? Çocuğum direkt olarak bir Kanada üniversitesine kabul edilecek mi?

Kanada dışında faaliyet gösteren hiçbir okul bir öğrencinin Kanada’da yerleşik bir üniversiteye girmesini garanti edemez. Böyle bir iddianın sahibi doğruyu söylememektedir. Kanada’da bir üniversiteye başvuran tüm öğrenciler değerlendirmeye ve teste tabi olacaklardır.

Türkiye’de, herhangi bir Kanada vilayet eğitim bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ya da denklik onayı verilmiş okul var mıdır?

Hayır. Okulun böyle bir iddiası var ise, denklik belgelerini ibraz etmelerini talep ediniz.

Denklik, okul öncesi ve ilkokul seviyesinde yaygın olmadığı gibi, gerekli de değildir.

Ortaokul ve lise seviyelerinde, Maple Bear’in Türk öğrencilere, Kanadalı öğrencilerin aldığı ve gelişmiş dünya ülkelerindeki üniversitelere giriş için tamamlamış olmaları gereken eksik kredileri tamamlamak için kurs verme imkanı mevcuttur.

Türkiye’de, Maple Bear Kanada Okulu açmaya ya da bayiliklerini satmaya yetkili başka okullar/organizasyonlar/firmalar var mıdır?

Hayır, yoktur. Maple Bear Eğitim Kurumları A.Ş., Maple Bear’in Türkiye’deki ana bayisidir. Kemerburgaz ve Çekmeköy okulları bugün itibariyle Türkiye’de açık olan lisanslı Maple Bear okullarıdır.

Türkiye’deki Kanada menşeili bir okulda eğitim görmek çocuğuma Kanada vatandaşlığı sağlar mı?

Hayır. Söz konusu iddia sahibi doğruyu söylememektedir.

CanadaTurkey